Pohyblivé zuby a parodontóza

Parodontóza neboli správně parodontitida – zánět podpůrných tkání zubů, je nemoc dásní

Parodontóza neboli správně parodontitida – zánět podpůrných tkání zubů, je nemoc dásní, při které kvůli chronickému zánětu vznikají choboty kolem zubu, zmenšuje se objem kostí a končí to ztrátou zubů. Parodontitida se na začátku projevuje krvácením dásní a nepříjemným zápachem z úst. Příčin vzniku této nemoci je mnoho, neví se ovšem přesně, co ji způsobuje. Určitou roli hrají mikroby a dědičnost. Vznik parodontitidy podporují také zubní plak a zubní kámen. Parodontóza je často neléčena vůbec nebo léčena chybně, protože počet odborníků je opravdu nízký.

My jsme výjimeční právě tím, že tohoto odborníka máme a zabýváme se léčbou parodontitidy na vysoké úrovni s použitím všech známých moderních metod. Používáme různé metody od otevřené kyretáže po dlahování a léčbu přístrojem Vector. Přístroj Vector umožňuje díky své konstrukci dosáhnout výsledků otevřené kyretáže. Otevřená kyretáž je metoda, při které lékař rozřezává dáseň, čistí granulace, odstraňuje poškozenou tkáň a pak dáseň znovu sešívá. Se vznikem přístroje Vector se počet pacientů, kterým se dělá otevřená kyretáž výrazně snížil. Při použití Vectoru se dáseň nerozřezává a tak je procedura lépe snesitelná pacientem, vyskytuje se méně nežádoucích účinků a komplikací. Výsledek je srovnatelný a někdy dokonce lepší než u otevřené kyretáže. Existují ale i indikace a kontraindikace, což je potřeba určit na konzultaci u parodontologa. Kromě všeho tohoto ještě děláme tak zvanou augmentaci. To je doplnění kostní tkáně v místech, kde chybí právě kvůli parodontitidě.

Ceny parodontologických výkonů se řeší individuálně, jelikož je rozsah péče u každého jiný. Můžeme Vám doporučit zajít na konzultaci k našemu parodontologovi, stojí to 200 Kč a poté Vám bude nabídnut plán léčby přímo pro Vás.